Kezdjük is a rövid válasszal: nem, a mellplasztika utáni fogyás nem ártalmas. Illetve a mellplasztika utáni súlyvesztés, fogyás nem is tiltott. Egy plasztikai sebész sem fogja azt mondani, hogy ne tartsa karban a testét, ne mozogjon, vagy ne szabaduljon meg az esetleges felesleges kilóktól. Azonban több olyan dolog is van, amire mindenképpen figyelnie kell, ha szeretné, hogy a kialakított mellforma megmaradjon! Ha választani lehet, hogy a mellplasztika előtt vagy után kell-e elérni a kívánt testsúlyt, akkor egyöntetűen minden plasztikai sebész azt fogja javasolni, hogy előtte! Arra, hogy ez miért van így, a következőkben adunk választ.
A mellek és a fogyókúra
Bizonyára minden nő tisztában van vele, hogy a mellei nagyobb részét zsírszövet alkotja. Ha úgy nézzük, ez tipikusan az egyetlen olyan hely a női testen, ahol a zsír szívesen látott alkotóelem. A mellek tekintetében a méret, a súly és a forma is attól függ, hogy mennyi a zsírszövet. Emiatt azonban az edzés, a fogyókúra, igazából minden zsírégető tevékenység hatással van a mell méreteire.
Fogyás plasztikai műtét előtt
Annyit elöljáróban le kell szögezni, hogy a jelentős túlsúly, a túl magas viszcerális zsír arányok esetén egy plasztikai sebész sem fog mellplasztikát végezni. Ennek nem az az oka, hogy „aki kövér nem érdemli meg”, hanem az, hogy erős kockázati tényezőket hordoz a túlsúly. Nem csak a gyógyulás minőségét befolyásolja azzal, hogy esetleg lassabb a vérkeringés, terhelve van az egész szervezet, de az altatásban is igen kockázatos lehet. Ha az EKG vizsgálat nem úgy alakul, hogy az elvárt, akkor nem lehet elvégezni a beavatkozást sem.
Emiatt fontos, hogy ha van túlsúly rajtunk, és szeretnénk mellplasztikát végeztetni (most mindegy, hogy nagyobbítani, felvarratni vagy kicsinyíteni szeretnénk), akkor már hónapokkal előtte érdemes elkezdeni a fogyást. Így kialakul egy olyan zsírmennyiség a mellben, amivel mondjuk a sebész már tud dolgozni, és ha éppenséggel saját zsírral történő nagyobbítást választ, akkor még így is található elég mennyiség a testen.
Mellplasztika utáni fogyás
Ha már túl van a mellplasztikai beavatkozáson, egy jó ideig még kerülendő lesz minden sport. Valószínű, hogy a fogyókúra is elnapolandó, különösen, hogy ha kalóriadeficit a fő elem, nem pedig a megfelelő étel-típusokra épül. Egy akkora műtét után, mint egy mellnagyobbítás, nem szabad crash-diétákat, egyoldalú étkezésen alapuló diétákat követni. Lényegében az összes divatos diéta elhagyandó ebben az időszakban. A gyógyuláshoz egészséges ételekre van csak szükség, magas fehérje, rost és ásványi anyag tartalommal. De ez nem azt jelenti, hogy egy alkalmi sült krumpli rántott hússal ne férne bele!
A mellplasztika utáni fogyás észszerű keretek között folytatható, de gondosan figyelni kell a számokra. Ez többek között a gyógyulás miatt fontos, ugyanakkor a mell formájának, méretének megmaradásában is szerepet játszik. Mivel a végleges forma kb. 1 év után alakul ki, nem ajánlott jelentős fogyással próbálkozni. Inkább törekedjen arra, hogy ne hízzon. Egy optimális testsúly megtartása egyszerűbb, mint a fogyás.
Egyébként a mellplasztika utáni fogyás úgy a legbiztonságosabb, ha – mellnagyobbítás esetén – az implantátum izom alá került. Így az emlőben lévő zsírszövet-mennyiség esetleges csökkenése esetén is megmaradhat egy szép, természetes forma.
Fogyni mindig csak ésszel szabad!
A divatos diéták sajnos nem éppen a legokosabban létrehozott tervek. A jelentős kalóriadeficit, az egyoldalú étkezés káros lehet, és egy idő után a szervezet alkalmazkodik, tehát megállhat a fogyás. Érdemes beszélni egy szakértővel ezzel kapcsolatban is, ha pedig mellplasztikával kapcsolatos kérdése van, kérdezzen orvosainktól egy konzultáció keretében!